Customer First, Dedication, Innovation.
MC Silicone Professional Mould Making & Casting Materials Supplier
Customer First, Dedication, Innovation.
MC Silicone Professional Mould Making & Casting Materials Supplier
| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | MCsilicone |
| Certification: | MSDS,SGS |
| Model Number: | MC-EP3185A/B |
| Minimum Order Quantity: | 20kg |
|---|---|
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | 5kg/bottle, 20kg per carton |
| Delivery Time: | about 3-5 working days after payment |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, |
| Supply Ability: | 8000kg per day |
| Product Name: | Epoxy Resin | Appearance: | Crystal Clear |
|---|---|---|---|
| Mix Ratio: | 3:1 | Hardness: | Can Be Adjusted |
| Highlight: | Deep Pour Liquid Epoxy Resin,Casting Crafts Liquid Epoxy Resin,Crystal Clear Epoxy Resin |
||
wholesale deep pour casting resin crafts accessories diy gifts crystal clear liquid epoxy resin
Product description
Main Applications
Advantages
High water clear appearance
High hardness
High gloss
Easy application
Easy to clean
Rhinestone beads
Man made diamond
Man made jewelry
Souvenir
![]()
Operation
![]()
Lab Equipment
![]()
Contact Person: Ms. Julie
Tel: +86-13537275098
Fax: 86-769-82696808